عجیب ترین زایمان های دنیا!

جوانترین مادر دنیا در سن ۵ سالگی


در شهر کوچک پیسکو در پرو زنی سرخپوست از کوهپایه های آند با دختر کوچک خجالتی ای  به بیمارستان مراجعه کرد . شکم کودک به شدت برآمده بود .زن به دکتر جرالدو لوزادو گفت که روح شیطانی در بدن دختر نفوذ کرده ولی دکتر با معاینه لینا  دختر کوچک به شدت متعجب شد زیرا دریافت که کودک پنج ساله هشت ماهه حامله است .دکتر کودک را با خود به لیما پایتخت پرو برد و به سایر متخصصین نیز نشان داد و یک ماه در ماه مه ۱۹۳۹ لینا طریق سزارین کودک پسری با وزن ۲٫۷ کیلوگرم بدنیا آورد .نام کودک را به خاطر دکتری که به دختر کوچولو کمک کرده بود جرالدو گذاشتند . جرالدوی کوچک همیشه فکر میکرد که لینا خواهر اوست , ده سال بعد وی دریافت که لینا خواهرش نیست بلکه مادرش است.


 

پیرترین مادر دنیا که در ۷۰ سالگی برای اولین بار حامله شدمیت راجو لوهان زن ۷۰ ساله ایی که در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار کودک خود را بدنیا آورد . او بعد از زایمان گفت که ۴۰ سال برای این کودک صبر کرده و تصمیم دارد که برای سه سال فقط شیر خود را به کودک بدهد.


 

 مادر بیشتر ین تعداد فرزند که از یک زن بدنیا آمده اند . مادر ۶۹ کودک


والنتینا واسیلوا از روسیه صاحب ۶۹ فرزند در طی ۲۷ زایمان شد. وی صاحب ۱۶ دوقلو , ۷ سه قلو و چهار چهار قلو در طی ۲۷ زایمان شد .لیویا ایوانز ۴۴ ساله رومانیایی  الاصل کانادایی رکورد بیشترین فرزند بدنیا آمده از یک زن را که دوقلو یا سه قلو نباشند را داراست وی صاحب ۱۸ فرزند در ۱۸ زایمان است.


پیرترین مادری که صاحب دوقلو در سن ۷۰ سالگی شدامکاری پانوار میخواست که حتما صاحب پسری شود  . خود او ۷۰ سال و همسرش که کشاورز است ۷۷ سال دارد. همسر امکاری چاران سینگ بوفولوها , زمین کشاورزی و هر چه که داشت فروخت تا همسرش از طریق IVF بتواند حامله شود . امکاری سرانجام صاحب یک دوقلوشد یک پسر و یک دختر شد البته نوزادان نارس ولی به طور کلی سالم بودند .. امکاری زمانی که دوقلوها را بدنیا آورد صاحب دو دختر بزرگ شوهر کرده و ۵ نوه بود..


 

مادر بیشترین قل های زنده مانده در یک زایمان ( ۸ قلو )نادی سلیمان که در تلویزیون آمریکا معروف به اکتامام ( مادر هشت تایی) شد , زنی آمریکایی است که در ژانویه ۲۰۰۹ هشت قلوی خود را سالم بدنیا آورد.

 

بالاترین زایمان به عنوان رحم اجاره ایی ( ۱۲ نوزاد )


کاترین هورلوک ۴۲ ساله در طی ۱۳ سال ۱۲ طفل را به دنیا آورد از جمله یک سه قلو را .
وی به گزارشگر خبر شبکه ABC گفت : فکر میکردم اینکار را برای یکبار انجام میدهم ولی اصلا به گذشته فکر نمیکنم و هر بار که حامله میشوم حتی قبل از زایمان دوست دارم که مجددا اینکار را انجام بدهم و نوزاد دیگری را بدنیا بیاورم .پدر کاترین با او به ندرت صحبت میکند.

 

کوچولوترین مادر دنیا با قد ۷۱ سانتی مترکوتاه قدترین مادر دنیا با وجود اخطار و هشدار پزشکان مبنی بر خطرناک بودن حاملگی برای زندگی اش , سه بار حامله شد.استیسی هرالد با وجود اخطار پزشکان صاحب دو فرزند شد که هرکدام در زمان بدنیا آمدن نصف قد او را داشتندو حالا برای سومین بار حامله است. او و شوهرش زمانی که در سوپرمارکت شهر خود کار میکردند همدیگر را ملاقات و ازدواج کردند.
 

مادر کم وزن ترین نوزاد زنده دنیا با وزن ۵۶۷ کرمماه جبین شیخ در سال ۲۰۰۴ نوزادی با وزن ۵۶۷ گرم به نام رومیسا رحمان بدنیا آورد وی فقط ۱۰ اینچ طول داشت و در بیست و پنجمین هفته حاملگی ماه جبین بدنیا آمد و اکنون در سلامت کامل است.

 

مادر با طولانی ترین فاصله بین بچه ها (۴۱ سال )الیزابت آن بوتل دو بچه دارد یک دختر که در سال ۱۹۵۶ زمانی که او ۱۹ سال داشت بدنیا آمد و دیگری ژوزف که در سال ۱۹۹۷ زمانی که ۶۰ سال داشت بدنیا آورد . فاصله سنی خواهر و برادر ۴۱ سال و ۱۸۵ روز است.

منبع:
clipestan.blogfa.com
+olinda در ۸۸/۱۰/۲۲ |